Ręczny wykrywacz oparów materiałów wybuchowych Venator

364480

4 dni 26.11.2024 godzina 12:20:00

Aktualna cena (bez VAT): 71 300,00 zł

Ręczny wykrywacz oparów materiałów wybuchowych
Producent: Lufracom GmbH / Spy Shop Sp. z o.o.   Numer fabryczny: V702-2022

Brak dokumentacji technicznej i deklaracji zgodności. Jest instrukcja.

3.1.1. Charakterystyka techniczna
- Producent/dostawca - Lufracom GmbH / Spy Shop Sp. z o.o.
- Model - TX1
- Typ - IMS VENATOR 3500i
- Numer fabryczny - V702-2022
- Rok produkcji - brak, zakup 2023
- Zasilanie - 230V
- Technologia - IMS
- Średni czas pomiaru - < 5 s
- Temp pracy - 0-500C
- Dopuszczalna wilgotność - 30-95%
- Waga - około 2,8 kg
- Wymiary orientacyjne - 110 x 162 x 410 mm

W zestawie: Detektor materiałów wybuchowych i narkotyków, zasilacz, akumulator, łopatka do próbek, odczynniki, walizka.

Ręczny wykrywacz oparów materiałów wybuchowych i narkotyków Venator 3500i, wg dystrybutora, to profesjonalne urządzenie, którego fundamentalnym przeznaczeniem jest wykrywanie materiałów wybuchowych oraz narkotyków, jak i oparów tych substancji. Urządzenie wykorzystywane jest zarówno do kontroli obszarów chronionych, jak i kontroli celnej i granicznej oraz osobistej na lotniskach. Dodatkowo sprawdza się również w laboratoriach kryminalistycznych i naukowych. Konstrukcja wykrywacza narkotyków i materiałów wybuchowych jest zwarta i wytrzymała. Tworzywa wykorzystane do niej wykorzystane gwarantują odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę. Nowatorskie rozwiązania we współpracy z szeregiem algorytmów analizują próbki w zaledwie 5 sekund. Umożliwia jednoczesne wykrywanie materiałów wybuchowych, narkotyków i substancji toksycznych w powietrzu wokół kontrolowanych przedmiotów, na powierzchni różnych obiektów takich, jak: palce, ubrania czy wnętrze pojazdu. Urządzenie jest proste w użyciu i nie wymaga wiedzy specjalistycznej u operatorów. Informacja o wykryciu i rodzaju zagrożenia w badanej próbce prezentowana jest na wbudowanym ekranie LCD oraz sygnałem dźwiękowym. Do obsługi Venator 3500i wystarczy jedna osoba, a urządzenie może pracować zarówno w terenie i mobilnych centrach badawczych, jak również w laboratoriach. Urządzenie wykorzystuje technologię IMS (spektrometria ruchliwości jonów), znakomicie sprawdzi się w rękach policjantów, pracowników ochrony i funkcjonariuszy straży granicznej. Przykładowa lista wykrywanych substancji (lista dopasowywana jest do potrzeb indywidualnych). Materiały wybuchowe: Azotan amonowy, Dinitrotoluen, Trotyl, Kwas styfninowy, Kwas pikrynowy, Amatol, Taggant, Nitroglikol, Nitrogliceryna, Tetrazotan penarytrytu, Heksagon, Oktogen, Tetryl, Tetrazole, Benzofuroxan, Nadtlenek acetonu itp. Narkotyki: Amfetamina, Metamfetamina, Kokaina, Heroina, Tetrahydrokanabinol (psycho-aktywny składnik konopii), metylenodioksyamfetaminy, (“Sasafras”), Ekstazy, Fenobarbital, Morfina. Toksyczne środki chemiczne Siarkowodór H2S, Chlorek wodoru, Fluorowodór, Dwutlenek siarki SO2 , Chlor, Amoniak NH3 , Tlenek azotu, Dwutlenek azotu NO2 , Siarkowodór, Chlorek wodoru, Fluorowodór.
Ręczny wykrywacz oparów materiałów wybuchowych i narkotyków Venator 3500i złożony w magazynie w oryginalnej walizce transportowej, brak możliwości sprawdzenia podczas pracy i potwierdzenia sprawności w wykrywaniu oparów, brak specyfikacji zakupu uniemożliwia sprawdzenie kompletności. Widoczne ślady użytkowania, drobne uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia, wymaga przeglądu serwisowego, ewentualnych napraw lub uzupełnień. Opinia o cenie nie jest ekspertyzą techniczną, nie jest też ofertą handlową. Przed zakupem należy obejrzeć.