ABC Aukcji

ABC Aukcji

11.12.2023

REJESTRACJA W 3 KROKACH

 

 

Aktywne korzystanie z Serwisu Aukcyjnego EFL wymaga posiadania konta. Aby się zarejestrować, przejdź do Rejestracji

 

 

 

 

 

 

 

 

KROK 1 – wprowadzenie danych użytkownika

 

 

 

  • Sekcja DANE KONTA określa typ konta, to jest formę prawną prowadzonej przez użytkownika działalności gospodarczej. Wybierz właściwy dla siebie typ konta. Dalej wybierz nazwę użytkownika (login) i hasło.

 

 

 

  • Sekcja DANE DO KONTAKTU określa osobę, z którą będziemy się kontaktować w sprawach związanych z Aukcjami (nie musi to być właściciel konta ani jego prawny reprezentant). Na wskazany adres e-mail przesyłane będą powiadomienia generowane przez system aukcyjny. Zwróć uwagę na poprawność adresu e-mail – będzie on potrzeby do dokończenia rejestracji.

 

 

  • Sekcja DANE UŻYTKOWNIKA określa dane podmiotu oraz jego reprezentanta w rozumieniu ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

KROK 2 potwierdzenie tożsamości użytkownika

 

 

 

W zależności od wybranego typu konta należy załączyć obrazy (skany lub zdjęcia) wymaganych dokumentów. Zestaw wymaganych dokumentów zależy od typu konta. Warto przygotować wcześniej odpowiedni zestaw dokumentów – będzie w tym pomocna poniższa tabela.
Uwaga: w miejscu przeznaczonym na Dokument tożsamości dołącz dowolny wybrany plik jednego z innych wymaganych dokumentów (należy nadać mu unikalną nazwę).

 

 

 

 

Pamiętaj, aby podczas rejestracji każdy dokument dodawać jako osobny plik.

 

 

 

 

 

 

 

KROK 3 – potwierdzenie rejestracji

 

 

 

Na podany przez Ciebie adres e-mail przesłana zostanie wiadomość z linkiem służącym do weryfikacji poprawności adresu poczty elektronicznej. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w tej wiadomości.

 

 

 

Po potwierdzeniu adresu e-mail będziesz mógł się logować na swoje konto. Udział w Aukcjach jest możliwy dopiero po aktywacji konta.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

PROFIL UŻYTKOWNIKA

 

 

 

Po zalogowaniu masz dostęp do profilu użytkownika. Wystarczy kliknąć w nazwę użytkownika (w prawym górnym rogu). W tym miejscu masz możliwość podglądu i edycji swoich danych.

 

 

 

 

 

 

W swoim profilu znajdziesz również Aukcje, w których brałeś lub bierzesz aktualnie udział. Dodatkowo, możesz zaznaczyć kategorie przedmiotów, których zakupem jesteś zainteresowany. Dzięki temu, po zalogowaniu znajdziesz oferty z interesujących Cię kategorii na stronie głównej Serwisu. W przypadku gdy w systemie pojawią się nowe oferty ze wskazanych kategorii, zostaniesz o tym poinformowany wiadomością e-mail.

 

 

 


 

 

 

LOGOWANIE

 

 

 

Aby zalogować się do Systemu Aukcyjnego EFL kliknij Zaloguj się w prawym górny rogu.

 

 

 

Wpisz nazwę użytkownika oraz hasło wybrane podczas rejestracji. Możesz zaznaczyć opcję zapamiętania hasła.

 

 

 

Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij odpowiedni link, a następnie wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość z instrukcjami pozwalającymi na zresetowanie hasła.

 

 

 

 

 

 

 

Problem z logowaniem?

 

 

 

Upewnij się, czy nie masz otwartej strony z aukcjami EFL w innej karcie lub przeglądarce. Uniemożliwia to zalogowanie się na swoje konto. Po zamknięciu stron w innym miejscu problem nie powinien występować.

 

 

 


 

 

 

AUKCJE

 

 

 

Wyróżniamy trzy rodzaje ogłoszeń w Serwisie Aukcyjnym EFL: Licytacja, Kup teraz i Outlet:

 

 

 

  • Licytacja - oferty przyjmowane są do terminu zakończenia licytacji, podanego przy każdej Aukcji. System podpowiada, jaka minimalna kwota jest wymagana, aby wziąć udział w Aukcji, jednak możesz ją usunąć i wpisać maksymalną kwotę, jaką zgadzasz się zapłacić za dany przedmiot. Kwota ta będzie ukryta dla innych uczestników, a jej podanie uruchamia automatyczną licytację - automat zalicytuje tylko tyle, aby przebić o wysokość postąpienia oferty już znajdujące się w systemie oraz te, które dopiero się pojawią

    Jeśli po zakończeniu licytacji okaże się, że najwyższą kwotę zaoferowało dwóch lub więcej uczestników, licytację wygrywa ten, który zalicytował jako pierwszy.

    W niektórych Aukcjach może być ustanowiona Cena minimalna. Jeśli na Aukcji widoczny jest napis "Cena minimalna nie została osiągnięta" oznacza to, że złożone w toku Aukcji oferty kupna nie są dla EFL wiążące.
  • Kup Teraz - Skorzystaj z tej możliwości jeśli chcesz kupić przedmiot nie czekając na zakończenie licytacji. Opcja ta będzie widoczna do chwili złożenia pierwszej oferty na Aukcji. W Aukcjach z Ceną minimalną opcja Kup Teraz jest aktywna, tylko do momentu osiągnięcia ceny minimalnej.

 

 

  • Outlet - to ogłoszenie będące zaproszeniem do prowadzenia negocjacji i składania ofert zakupu przedmiotu. Zalogowani uczestnicy mogą składać oferty korzystając z linku Zapytaj o produkt / zakładki Twoje pytania

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

WYSZUKIWANIE I PRZEGLĄDANIE AUKCJI

 

 

 

 

Aby odnaleźć interesującą Cię Aukcję, skorzystaj z wyszukiwarki podstawowej lub zaawansowanej, dostępnej po wybraniu interesującej Cię kategorii sprzętu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parametry wyszukiwania zmieniają się w zależności od wybranej kategorii. Dodatkowe opcje wyszukiwania dostępne są pod przyciskiem Więcej opcji:

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie konkretnej Aukcji, możesz wysłać wiadomość do jej opiekuna korzystając z linku Zapytaj o produkt lub zakładki Twoje pytania. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

 

 

 

 


 

 

 

WAŻNE INFORMACJE

 

 

 

Komunikaty istotne dla uczestników Aukcji znajdziesz na stronie głównej Serwisu w sekcji Ważne informacje. Przykładowo, mogą się tam pojawić ostrzeżenia o zmianie godzin otwarcia Centrum Sprzedaży Poleasingowej. Planując wizytę w naszym Centrum sprawdź opublikowane w tej sekcji informacje.