RENAULT MASTER 2.3 DCI 163KM 2020r.
412374
| Marka, Model, Wersja wyposażenia: | RENAULT MASTER 2.3 DCI 163KM 1 | Typ nadwozia: | Skrzyniowy | |
| Rok produkcji: | 2020 | VIN: | VF1VB000066088732 | |
| Rodzaj paliwa: | Olej napędowy | Nr rejestracyjny: | SRBJX99 | |
| Przebieg odczytany: | 507242km | Data pierwszej rejestracji w kraju: | 2020-11-10 | |
| Kolor: | SZARY | Data pierwszej rejestracji za granicą: | - | |
| Silnik: | 2299ccm (Moc 163KM) | Masa całkowita: | 3500 | |
| Skrzynia biegów: | Manualna | Masa własna: | 2645 | |
| Liczba drzwi: | 2 | Dopuszczalna masa całkowita: | - | |
| Rodzaj pojazdu: | SAMOCHÓD CIĘŻAROWY | Data następnego badania technicznego: | 2025-10-31 | |
| Liczba miejsc: | 2 |
Układ smarowania - poziom oleju na wskaźniku kontrolnym – powyżej min. Poziom cieczy w zbiorniku wyrównawczym układu chłodzenia – powyżej min. Rozruch silnika utrudniony. Stwierdzono wycieki oleju z silnika, nierówną pracę silnika i brak pełnej mocy, nieszczelności układu turbodoładowania oraz układu powietrza dolotowego i zapocenia filtra paliwa. W komorze silnika stwierdzono ślady niefachowych napraw srebrną taśmą, która ulega stopieniu podczas pracy silnia, istnieje ryzyko zapłonu. Stwierdzono nieszczelności układu wydechowego i ingerencję oraz uszkodzenia układu EGR. Aktywne alerty: Skontroluj układ wtrysku paliwa, Skontroluj układ wydechowy, Check Engine i Klucz serwisowy. Diagnostyka komputerowa wykazała liczne alerty dotyczące niskiego napięcia, braku komunikacji magistrali CAN, niespójności sterownika silnika, nieprawidłowej pracy układu dolotowego powietrza i turbodoładowania, czujników Nox i modułu Adblue. Komora silnika zabrudzona eksploatacyjnie. Zaleca się sprawdzenie pracy silnika w warunkach serwisowych i usunięcie usterek, brak możliwości jazdy w ruchu drogowym.
Zawieszenie przednie i tylne – stwierdzono powiększone luzy na połączeniach elementów zawieszenia. Sworznie wahaczy przednich kwalifikują się do wymiany. Układ kierowniczy – działanie układu w normie, zalecane sprawdzenie geometrii i luzów układu w warunkach stanowiskowych. Układ hamulcowy – stwierdzono powiększone zużycie elementów ciernych układu, tarcze i klocki hamulcowe obu osi kwalifikują się do wymiany. Zespół chłodnic - miejscowe zagięcia. Nadkola przednie - miejscowe pęknięcia, pianka w części wewnętrznej. Aktywne alerty: Skontroluj klocki hamulcowe, Skontroluj ESC. Układ wydechowy – pokryty korozją, stwierdzono nieszczelności układu. Rozstaw osi ok. 4300mm. Na elementach układów podwozia stwierdzono miejscowe ogniska korozji. Zaleca się sprawdzenie układów podwozia pojazdu w warunkach serwisowych.
Barwa nadwozia – szara. Zderzak przedni – zarysowania z ubytkiem tworzywa i odkształcenia w części prawej, brak zaślepki haka, miejscowe zarysowania z ubytkiem tworzywa na poszyciu zewnętrznym, brak dolnej osłony zderzaka, ślady taśmy w części dolnej, kratka dolna odkształcona i pomalowana farbą; atrapa chłodnicy - odpryski i zarysowania, niefabryczne elementy na logo firmowym. W częściach bocznych zderzaka miedzy nadkolami stwierdzono piankę budowlaną. Szyba czołowa – odpryski z pęknięciem ok. 15mm, ok. 10mm, ok. 10mm, miejscowe drobne odpryski i zarysowania na powierzchni zewnętrznej, brak osłony prawej podszybia. W części dolnej szyby stwierdzono piankę budowlaną. Pokrywa komory silnika – miejscowe zagięcia, ubytki powłoki lakierowej, miejscowe zarysowania i odpryski powłoki lakierowej. Reflektory przednie - zarysowania na powierzchni zewnętrznej. Błotnik prawy – odpryski i zarysowania, pianka w części wewnętrznej. Lustro boczne prawe - zarysowania powierzchni obudowy, naklejka i taśma na powierzchni obudowy, pęknięty klosz kierunkowskazu. Drzwi prawe – odpryski i zarysowania, miejscowe zagięcia; wnęka drzwi - miejscowe odpryski i zarysowania, taśma, zabrudzenia pianką budowlaną. Próg prawy - odpryski i zarysowania, miejscowe zagięcia. Dach, Kabina sypialna, owiewki - odkształcenia poszyć, odpryski, zarysowania i przebarwienia powłoki lakierowej, miejscowe pęknięcia poszyć, pęknięcia z ubytkiem w części górnej, ślady napraw, ślady pianki budowlanej, złuszczenia i zarysowania oklein ozdobnych kabiny. Próg lewy - miejscowe zagięcia, odpryski i zarysowania. Drzwi lewe przednie – miejscowe zagięcia, odpryski i zarysowania; wnęka drzwi - odpryski i zarysowania, miejscowe zagięcia, taśma, zabrudzenia pianką budowlaną. Lustro boczne lewe - zarysowania i pęknięcia obudowy i klosza kierunkowskazu, naklejka i taśma na powierzchni obudowy, ślady napraw. Błotnik lewy – odpryski i zarysowania, miejscowe zagięcia, pianka budowlana w części wewnętrznej w części wewnętrznej.
Zabudowa skrzyniowa z opończą i regulowaną wysokością dachu. Wymiary przestrzeni ładunkowej - długość ok. 4200mm, szerokość ok. 2450mm, wysokość ok. 2300mm.
Stwierdzono zarysowania burt oraz podłogi, miejscowe wgniecenia, zagięcia stelaża zabudowy oraz burt, miejscowe pęknięcia i odkształcenia stelaża zabudowy oraz burt. Zastawki opończy - metal, miejscowe zagięcia i zarysowania. Stwierdzono brak zastawek w części tylnej. Opończa - liczne zarysowania, rozdarcia i odkształcenia, ślady napraw opończy, liczne ślady napraw w części górnej, miejscowe ogniska korozji przy elementach mocujących opończę. Elementy mocujące opończę - miejscowe uszkodzenia, zarysowania, ogniska korozji. Linka mocująca opończę - miejscowe pęknięcia, zarysowania i odkształcenia, ogniska korozji. Zawiasy burt - ogniska korozji, zarysowania. Osłony przeciwnajazdowe - pomalowane farbą, miejscowe zagięcia, zarysowania, ogniska korozji. Skrzynia narzędziowa - miejscowe zarysowania i odkształcenia. Zbiornik na wodę - miejscowe zarysowania i odkształcenia, brak kranika. Chlapacze przednie - miejscowe odkształcenia, prawy rozdarty. Lampy obrysowe tylne - odkształcenia, zarysowania, lewa zaklejona taśmą. Narożniki tylne - miejscowe zagięcia, zarysowania i odkształcenia. Rama tylna skrzyni - miejscowe zagięcia, pęknięcia i zarysowania. Lampy tylne - zarysowania powierzchni zewnętrznej. Belka tylna - zarysowania, miejscowe zagięcia, ogniska korozji. Burty - zagięcia, zarysowania, odkształcenia, miejscowe pęknięcia poszyć, odkształcenia dźwigni i elementów mocowania burt. Nadkola tylne - zarysowania z ubytkiem tworzywa, odkształcenia. Narożniki przednie - zagięcia i zarysowania, odkształcenia. Stwierdzono odkształcenie skrzyni ładunkowej względem kabiny pojazdu. Zaleca się sprawdzenie elementów konstrukcyjnych zabudowy w warunkach serwisowych i wykonanie przeglądu.
Zmierzona grubość powłoki lakierowej zewnętrznych metalowych elementów nadwozia: do 116um.
Skrzynia biegów – manualna 6 stopniowa. Działanie skrzyni biegów w warunkach parkingowych w normie. Napęd na oś przednią. Zaleca się sprawdzenie układów przeniesienia napędu w warunkach serwisowych i wykonanie przeglądu. Obręcze kół - stalowe 4 sztuki. Dekielki - pokryte farbą, zarysowania, złuszczenia. Koło zapasowe, podnośnik, klucz do kół - brak.
Deska rozdzielcza, poszycia tapicerskie drzwi i wnętrza pojazdu – miejscowe zarysowania z ubytkami tworzywa. Koło kolumny kierowniczej - przetarcia i zarysowania, złuszczenia z obudowy poduszki powietrznej. Deska rozdzielcza - liczne zarysowania z ubytkiem tworzywa, miejscowe odkształcenia, częściowo oklejona folia; stolik - uszkodzone mocowanie, zarysowania, oklejony folią; schowek górny - pokrywa odkształcona, zarysowania. Półka górna - niefabryczne otwory, miejscowe zarysowania i odkształcenia, osłony przeciwsłoneczne pomalowane farba. Poszycia tapicerskie drzwi - miejscowe zarysowania z ubytkiem tworzywa, miejscowe odkształcenia. Stopień wejściowy lewy - brak elementów mocujących, zarysowania. Poszycia tapicerskie słupków b i listwy górnej - niefabryczne otwory, miejscowe zarysowania i odkształcenia. Poszycia tapicerskie foteli przednich, wykładziny podłogi, podsufitki i kabiny sypialnej – miejscowo zabrudzone. Fotel kierowcy - przetarcia, zarysowania i odkształcenia, luźne mocowania stelaża, uszkodzony mechanizm podłokietnika, pas fotela powolnie się zwija. Fotel pasażera - przetarcia, zarysowania i odkształcenia, miejscowe rozdarcia, luźne mocowanie stelaża. Wykładzina podłogi - miejscowe zarysowania, odkształcenia i rozdarcia. Podsufitka - przetarcia, zarysowania, drobne miejscowe rozdarcia. Kabina sypialna - liczne przetarcia, zarysowania i odkształcenia, miejscowe rozdarci, zabrudzenia. Stolik w części środkowej - uszkodzone mocowanie, luźny element. Okna kabiny sypialnej zamalowane farbą w części wewnętrznej. Ściana tylna kabiny - przetarcia, zarysowania, miejscowe rozdarcia, częściowo koryta osłoną przyklejoną taśmą, niefabryczne elementy. Panel sterowania systemem wzmacniającym zawieszenie tylne - uszkodzone mocowanie. Ogrzewania postojowego nie uruchomiono, stwierdzono rozłączone przewody instalacji układu i uszkodzenia mechaniczne przewodów wylotowych ciepłego powietrza. Zaleca się sprawdzenie działania ogrzewania w warunkach serwisowych. Aktywne alerty: Skontroluj pomoc startu pod górę, Skontroluj poduszkę powietrzną. Diagnostyka komputerowa wykazała liczne alerty dotyczące niskiego napięcia, nieprawidłowej pracy układów wnętrza i braku komunikacji magistrali CAN. Zaleca się sprawdzenie układów wnętrza w warunkach serwisowych. Układ klimatyzacji wymaga sprawdzenia szczelności, uzupełnienia czynnika roboczego oraz oczyszczenia parownika i układu dolotowego powietrza do wnętrza.
Elektrycznie podnoszone szyby.
Fotel kierowcy amortyzowany.
Cb radio z anteną.
System wzmacniający zawieszenie tylne z kompresorem.
Zbiornik na wodę z dozownikiem na detergent.
Skrzynia narzędziowa.
ABS, Immobilizer, Klimatyzacja, Komputer pokładowy, Lusterka boczne sterowane elektrycznie, Ogrzewanie postojowe, Poduszka kierowcy, Światła do jazdy dziennej, System kontroli trakcji, Światła przeciwmgielne, Tempomat, Wspomaganie układu kierowniczego, Zamek centralny (zdalnie sterowany), Kabina sypialna
Lewy przód - prod: Falken Eurowinter rozm: 215/70R16C zuż: 75%
Prawy przód - prod: Falken Eurowinter rozm: 215/70R16C zuż: 75%
Lewy tył - prod: Michelin Agilis rozm: 225/65R16C zuż: 75%
Prawy tył - prod: Michelin Agilis rozm: 225/65R16C zuż: 75%
2. Instrukcja obsługi pojazdu i Książka serwisowa - brak.