Zakończona

Zestaw urządzeń do wideokonferencji POLYCOM

Identyfikator aukcji
270060

Aukcje EFL

Magnice 55-040, Europejska 2

0

Zapytaj o produkt

Aktualna cena (bez VAT): 1 100,00 zł
  • Opis przedmiotu

  • Oferty

  • Zdjęcia

Zestaw urządzeń do wideokonferencji POLYCOM
Rok produkcji: -   Numer fabryczny: -

Informacje dodatkowe

Charakterystyka techniczna:

3.1. Charakterystyka techniczna - identyfikacja

Przedmioty po demontażu . Wg okazanego protokołu przyjęcia do magazynu oraz oględzin w skład 4 zestawów urządzeń do wideokonferencji wchodzą:
1. System POLYCOM-serwer model RMX1500 MPMx-S nr CR3140621018 - 1 szt.
2. System POLYCOM- wideoterminal model QDX6000 - 4 szt.
3. Mikrofon POLYCOM model SoundStation 2 z pilotem ( 8 - mikrofonów; 4 – piloty )
4. Kamera POLYCOM model EagleEye View (EPTZ-1) - 4 szt.
Urządzenia przekazano z okablowaniem, dokumentacją cząstkową poszczególnych urządzeń, płytami CD – spakowane w kartonach. Brak dokładnej specyfikacji zakupu uniemożliwia sprawdzenia i potwierdzenie kompletności, brak możliwości sprawdzenia oprogramowania. Przedmioty zakupiono w 2014 roku, nie okazano umowy licencyjnej.
Opis stanu i przeznaczenia:

Zestawy do wideokonferencji POLYCOM wg. ukompletowania, to 4 zestawy wideokonferencyjne mogące współpracować, składające się z  urządzenia kodującego sygnał – serwera z platformą wideokonferencyjną – mostków - wideoterminali, kamer oraz mikrofonów i pilotów, służących do przekazywania obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym do innej, zdalnej lokalizacji. Mogą być wykorzystywane do prowadzenie wideokonferencji zarówno w sali konferencyjnej, jak i na bloku operacyjnym.  W terminalach Polycom, wykorzystywany jest szereg zaawansowanych rozwiązań mających na celu podniesienie jakości prowadzonej rozmowy. To serwer z elastyczną platformą wideokonferencyjną, z uwzględnieniem dynamicznego przydzielania zasobów , elastycznością w sieci, rozszerza możliwości współpracy wideo , audio. To urządzenie konferencyjne , używane do nawiązywania połączeń z prowadzenia konferencji. W zestawie jest wideoterminal Polycom QDX 6000 - profesjonalny systemem wideokonferencyjny, przeznaczony do pracy grupowej, w małych i średnich salach konferencyjnych wyposażonym w wysokiej klasy zewnętrzną kamerę i dwa kierunkowe mikrofony konferencyjne. Zapewnia transmisję obrazu w wysokiej rozdzielczości z dużą prędkością oraz wykorzystaniem protokołów TCP/IP. Istnieje możliwość przesyłania i odbierania danych komputerowych w wysokiej rozdzielczości oraz możliwość podłączenia monitorów . Urządzenie zakupione w 2014 roku - na 10 licencji PC – umowy licencyjnej nie okazano. Ciekawą cechą urządzeń – mostków serii RMX 1500 jest możliwość optymalnego wykorzystywania zasobów obliczeniowych urządzeń w zależności od jakości - np. to samo urządzenie może obsłużyć wideokonferencję dla użytkowników w jakości SD lub użytkowników w jakości HD. Mostki wideokonferencyjne Polycom mogą obsługiwać funkcje transkodowania, to jest dopasowywania między innymi rozdzielczości, prędkości połączenia , częstotliwości odświeżania, kodeków dla użytkowników łączących z różnym zestawem tych parametrów.