Zakończona

Urządzenie do wydmuchiwania butelek JAWO PACK 2016r.

Identyfikator aukcji
157817

Aukcje EFL

Magnice 55-040, Europejska 2

0

Zapytaj o produkt

Aktualna cena (bez VAT): 10 200,00 zł
  • Opis przedmiotu

  • Oferty

  • Zdjęcia

Urządzenie do wydmuchiwania butelek JAWO PACK
Producent: JAWO PACK   Numer fabryczny: JP443
Rok produkcji: 2016      

Informacje dodatkowe

Charakterystyka techniczna:

Brak instrukcji obsługi, dokumentacji i deklaracji zgodności. Dane z tabliczki znamionowej.
Nie badano jej autentyczności i sposobu zamocowania. Nie określono, czy podany na tabliczce i fakturze podmiot jest producentem, nie podano też typu maszyny.

Oględzinom poddano elementy konstrukcyjne maszyny, która wg tabliczki i faktury zakupu stanowi „urządzenie do wydmuchiwania butelek: nie określono typ maszyny, podano numer fabryczny JP443; Po obejrzeniu wskazanego przez zlecającego przedmiotu stwierdzono, że jest to zdekompletowana maszyna do wydmuchu butelek PET niewiadomego pochodzenia
Na zdekompletowaną maszynę do rozdmuch butelek PET składają się :
- moduł nagrzewająco – rozdmuchowy
- lej zasypowy do preform
- przenośnik odbioru butelek- (bez taśmy)
Obudowa – korpus maszyny wykonanej z profili stalowych, a zabudowa z blachy malowanej na zielono.
Kompletna linia do rozdmuchu butelek PET, powinna składać się z kosza zasypowego, podajnika preform z orientatorem, modułu nagrzewająco – rozdmuchowego, form oraz transportera odbierającego gotowe butelki. Po przejrzeniu ofert na stronach internetowych, znaleziono taką samą lub bardzo podobną maszynę produkcji Emma Pack typ 2200 (fot poniżej). Ofert na taką maszynę jest kilka. W wyszukanej ofercie napisano, że urządzenie pracuje z rzeczywistą wydajnością 2200 BPH ( przy butelkach 1L). W przedmiotowej maszynie brak dokumentacji i specyfikacji, uniemożliwia sprawdzenie wszystkich braków opiniowanej maszyny.

Charakterystyka techniczna okazanej maszyny. Dane identyfikacyjne z tabliczki i przypuszczalne faktyczne parametry maszyny - obok.
z tabliczki z podobnej do tej maszyny

3.1.1. Charakterystyka techniczna
- Producent/dostawca - JAWO PACK (Emma Pack 2200)
- Typ - brak, (2200)
- Numery fabryczne - JP443
- Rok produkcji - 2016
- Zasilanie - pneumatyczne i elektryczne
- Napięcie - 400 V
- Ilość głowic wydmuchujących - 2 -brak
- Wydajność - brak (do 2200 szt./h przy butelkach 1 l)
- Wielkość miejsca na formę - 140x150 300(h)
- Pojemność od 0,25 L do 1,5 L
- Ciśnienie rozdmuchu - 15-25 bar
- Masa - ok. 400 kg
- Gabaryty zewnętrzne :
długość - 2 100 mm
szerokość - 1 400 mm
wysokość - 2 000 mm
Wyposażenie w opiniowanym zestawie :
- lej zasypowy preform ( brak orientatora )
- taśmociąg odbioru butelek ( bez taśmy )


Opis stanu i przeznaczenia:

Niekompletne urządzenie do wydmuchiwania butelek PET - wg oznaczenia na tabliczce i fakturze - JAWO PACK nr JP443; na 2 głowicowe/ na dwie formy. Takie urządzenie sprawne i kompletne, sprawdza się przy produkcji butelek spożywczych do napoi oraz wszelkiego rodzaju opakowań chemicznych. Miejsce na formę sugeruje, że maszyna konstruowana była do produkcji butelek o niezbyt dużych pojemnościach. ( max do 1,5 litra ) W skład urządzenia wchodzi podajnik preform z sekcją rozgrzewania, lej zasypowy, taśmociąg Do zasilania urządzenia powinien być podłączony kompresor którego nie ma. Widoczne są braki instalacji sterującej i roboczej. Brak też form. PET jest rodzajem tworzywa sztucznego termoplastycznego, które w określonej temperaturze i ciśnieniu zaczyna mieć własności lepkiego płynu. Tworzywa termoplastyczne można kształtować przez tłoczenie i wtryskiwanie w podwyższonej temperaturze, a następnie szybkie schłodzenie do temperatury użytkowej. Wydmuchiwanie tworzyw termoplastycznych jest stosowane masowo do produkcji butelek PET. Proces technologiczny wykorzystuje półprodukt, jakim jest preforma PET. Zostaje ona rozgrzana do temperatury ok. 80 st. C, dzięki czemu uzyskuje elastyczność. Po umieszczeniu w odpowiedniej formie, jest rozdmuchiwana strumieniem powietrza o wysokim ciśnieniu, aż do osiągnięcia zamierzonego kształtu. Potem następuje schłodzenie, w trakcie którego butelka uzyskuje odpowiednie właściwości. Opiniowana maszyna nie posiada dokumentacji techniczno – ruchowej, brak też specyfikacji zakupu, nie można tym samym dokładnie określić wszystkich braków. Nie podano też jej producenta w dokumentach. Wyszczególnienie braków wskazano porównując przedmiotową maszynę z innymi automatami , o takim samym przeznaczeniu i zbliżonym wyglądzie: ( braki części instalacji elektrycznej i pneumatycznej, poprzecinane przewody – brak listwy łączącej automat z podajnikiem preform, motoreduktor – brak podłączenia elektrycznego, źle zamontowany wspornik; Brak również wsporników na których podajnik spoczywa. Brak jest taśmy transportowej w podajniku). Urządzenie do wydmuchiwania butelek JAWO PACK nr JP443 – rozmontowane i złożone w magazynie oraz na placu, brak możliwości sprawdzenia podczas pracy i potwierdzenia sprawności. Brak dokumentacji i specyfikacji zakupu uniemożliwia sprawdzenie kompletności. Brak możliwości potwierdzenia producenta, może nim być firma Emma Pack pojawiająca się na stronach internetowych przy oferowanych podobnych maszynach. Uszkodzenia mechaniczne, braki wyposażenia i zabrudzenia, maszyna wymaga napraw/remontu i uzupełnień. Opinia o cenie nie jest ekspertyzą techniczną.