Linia technologiczna do transportu warzyw FARMER 2011r.

181325

Aktualna cena (bez VAT): 169 000,00 zł

Linia technologiczna do transportu warzyw FARMER
Producent: Farmer   Numer fabryczny: V410845 V41046 V410844
Rok produkcji: 2011

Przedmiot oceny - Linia technologiczna do transportu warzyw
- producent / marka - Farmer
- typ / model - Pryzmownik ML1670
- Transporter TAT161
- Zbiornik zasypowy kosz Midema SB651
- nr fabryczny - V410845 V410846 V410844
- Rok produkcji - 2011

Kosz zasypowy Midema SB 651
- szerokość zasypu (cm) 295
- długość podłogi ruchomej (cm) 350
- szerokość podłogi (cm) 200
- prędkość podłogi m/min 0,1-4,3
- objętość (m3) 12-14
- wydajność (t/hr) do 50
- waga (kg) 2.700

Midema ML 1670
- Kształt pasa V-kształt
- Materiał pasa PVC
- Szerokość pasa (cm) 70
- Prędkość pasa (m/min) 24-96 (variable)
- Wysokośc wejścia (cm) 105
- Min wysokość rozładunku (cm) 60
- Max. Wysokośc rozładowania (cm) 710
- Min.-max. Długość przenośnika (cm) 962 - 1619
- Wysokośc bez podpór (cm) 1135
- waga (kg) 4000

Transporter Farmer TAT 161
- Min.-max. Dł przenośnika (cm) 974-1590
- szerokość pasa (cm) 70
- wysokość załadunku (cm) min. - max. 75 - 142
- wysokość rozładunku (cm) min. - max. 78 - 180
- materiał pasa PVC
- szybkość przenośnika (m/min) 20-40 (2 prędkości)
- waga (kg) 1508

Opis i przeznaczenie:
Kosz zasypowy SB 651 jest przeznaczony do dużych i średnich gospodarstw rolnych, służy do przyjmowania płodów rolnych takich jak ziemniaki, buraki, cebula itp. z przyczep i transportowaniu ich do rolek oczyszczających z błota i dalej na taśmociągi transportujące i pryzmujące.
Maszyny z serii ML 1670 to pryzmowniki z głęboką taśmą w kształcie koryta o szerokości 70 cm, oferujące wysoką wydajność na poziomie ponad 130 t/h przy przyjaznej dla produktu prędkości pracy taśmy. Pryzmowniki dostępne są z taśmą o długości 13, 16 lub 19 metrów.
Przenośniki TAT 161 maja taśmę w kształcie koryta zapewniającą duży przepływ produktu, a gruba warstwa produktów zmniejsza wysokość zrzutu. Specjalny kształt paska może nawet zwiększyć nośność na przenośniku do 40%. Przenośnik PVC ze zintegrowanymi skrobakami zapewnia, że gleba nie może przykleić się do taśmy przenośnika. Różne ustawienia długości można uzyskać za pomocą ręcznej regulacji.

Wynik badania:
Oględziny linii technologicznej odbyły się na parkingu zlecającego w jego obecności. Maszyna nosi ślady intensywnego użytkowania, brak możliwości sprawdzenia kompletności i technicznej sprawności maszyny.
Kosz zasypowy jest częściowo rozmontowany, widoczne duże uszkodzenia ścian zasypowych, brak możliwości określenia stanu technicznego przenośnika i rolek. Maszyna jest zabrudzona błotem, skorodowane są stalowe elementy poszyć, instalacja elektryczna wymaga sprawdzenia, główna szafka elektryczna jest otwarta, brak widocznych uszkodzeń mechanicznych szafy i elementów sterujących, połamana skrzynka elektryczna w górnej części maszyny, sprawności elektrycznej nie sprawdzono.
Pryzmownik ML 1670 jest częściowo rozmontowany, główne elementy nie noszą śladów istotnych uszkodzeń, nieliczne przetarcia powierzchni lakierowej, taśma nie nosi widocznych śladów przecięć lub innych uszkodzeń.
Przenośnik TAT jest maszyna w średnim stanie technicznym, taśma bez widocznych uszkodzeń, kompletność i sprawność do sprawdzenia, brak dwóch przełączników na szafie sterowniczej, bez okablowania zewnętrznego ,zabrudzona i zabłocona.
Brak dokumentacji technicznej i kompletacji.