Zakończona

Frezarka do ścieru gumowego KAS-SERVICE

Identyfikator aukcji
196261

Aukcje EFL

Magnice 55-040, Europejska 2

0

Zapytaj o produkt

Aktualna cena (bez VAT): 123 500,00 zł
  • Opis przedmiotu

  • Oferty

  • Zdjęcia

Frezarka do ścieru gumowego KAS-SERVICE
Producent: KAS-SERVICE   Numer fabryczny: KAS-001/2017
Rok produkcji: -      

Informacje dodatkowe

Charakterystyka techniczna:

Brak instrukcji obsługi i deklaracji zgodności oraz znaku CE na tabliczce. Brak dokumentacji technicznej. Dane identyfikacyjne - z tabliczki znamionowej, nie badano sposobu i prawidłowości jej zamocowania.

3.1.1. Charakterystyka techniczna
- Producent/dostawca - KAS-SERVICE
- Typ - KF-01-01
- Numery fabryczne - KAS-001/2017
- Rok produkcji - brak(można domniemywać, że podano w numerze)
- Zasilanie - 400 V
- Moc - 49,2 kVA
- Max szerokość robocza - 3 000 mm
- Max wysokość prześwitu - 220 mm
- Frez ścierny - O: 200 mm; dł. – 400 mm
- Ilość głowic - 1
- Wałek rowkowy fi 200 mm - 2 szt.
- Wałki prowadzące ( przesuwu ) - 2 pary
- Gabaryty zewnętrzne :
długość - 4 500 mm
szerokość - 2 600 mm
wysokość - 2 000 mm
Wyposażenie:
- pompa olejowa – zasilacz - docisku wałków prowadzących.


Opis stanu i przeznaczenia:

Frezarka do ścieru gumowego KAS-SERVICE typ KF-01-01 – takie przeznaczenie zostało podane na zamocowanej/ naklejonej tabliczce znamionowej – przez podmiot – PPUH KAS – SERVICE, który wskazuje siebie jako wykonawcę ( tzn. niekoniecznie producenta - określonego tym mianem w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 21 października 2008 w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn - wprowadzanych do obrotu, brak też na tabliczce znaku CE potwierdzającego, że maszyna przeszła procedurę oceny zgodności) – być może tabliczka została zamocowana np. przez wykonawcę remontu, bo niektóre elementy maszyny (np. silnik) wg oryginalnej tabliczki został wyprodukowany w 1982 roku. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie było faktyczne przeznaczenie tej maszyny. Ścier gumowy jest bowiem odpadem – uzyskiwanym w procesie recyklingu materiałowego, - najczęściej ponownego przetwarzania zużytych opon. Ta przedmiotowa maszyn nie służyła do frezowania starych opon, raczej taśm lub wykładzin z rdzeniem tkaninowym wulkanizowanych gumą. Sam ścier jest jedną z frakcji uzyskanego materiału, o grubości pojedynczego elementu/ziarna w przedziale 0-40 mm. Jaką frakcję uzyskiwano na tej maszynie – nie wiadomo. Z uwagi na dobre właściwości izolacyjne, zarówno akustyczne jak i termiczne oraz wodoodporność i niewielkie rozmiary, guma o takich parametrach – ścier, nadaje się ( jako jeden ze składników ) do wytwarzania np. nawierzchni placów zabaw, boisk sportowych , sztucznych bieżni lekkoatletycznych . Ścier gumowy jest produktem, powszechnie oferowanym przez firmy zajmujące się recyklingiem - na rynku. W tym stanie, brak możliwości jednoznacznego stwierdzenia, jak była faktyczna funkcja tej maszyny i czy zakładaną funkcje spełniała choć należy stwierdzić, że na maszynie widoczne są odpady ścieru gumowego. Frezarka do ścieru gumowego KAS-SERVICE typ KF-01-01 częściowo rozmontowana i złożona na placu składowym EFL , brak możliwości sprawdzenia podczas pracy i potwierdzenia sprawności i funkcjonalności, brak specyfikacji zakupu i dokumentacji technicznej uniemożliwia sprawdzenie kompletności, widoczne uszkodzenia mechaniczne /zarysowania, uszkodzenia powłoki lakierniczej i zabrudzenia (widoczne pozostałości ścieru gumowego o niewielkiej frakcji), brak dokumentacji z opisem maszyny, danymi technicznymi i jej przeznaczenia.
Brak strony internetowej „wykonawcy” - na portalach podano, że firma zajmuje się obróbką metali, nie wspomina się o produkcji maszyn o takim przeznaczeniu, maszyna wymaga specjalistycznego przeglądu, montażu, ewentualnych napraw oraz uzupełnień. Opinia o cenie nie jest ekspertyzą techniczną, nie jest również ofertą handlową. Przed zakupem należy obejrzeć.