Elementy zest. do produkcji i konstrukcji odzieży, Ploter drukujący ATHALIA model A-10

Identyfikator aukcji
105916

19 godz. 20.09.2017 godzina 10:46:00

Aukcje EFL

Magnice 55-040, Europejska 2

0

Zapytaj o produkt

Aktualna cena (bez VAT): 6 000,00 zł
  • Opis przedmiotu

  • Oferty

  • Zdjęcia

Ploter drukujący ATHALIA model A-10
Rok produkcji: 2011   Numer fabryczny: ZAW 0270 030 0

Informacje dodatkowe

Charakterystyka techniczna:

Brak instrukcji obsługi i deklaracji zgodności.

- Producent/dostawca - ATHALIA – Hiszpania
- Typ - A-10 (1108000 B1H )
- Numer serii - ZAW 0270 030 0
- Rok produkcji - 2011
- Szerokość - 2200 mm
- Prędkość druku - 52 m2/h
- Moc - 0,12 KVA
- Zasilanie - 230 V
- Masa - 110 kg
- Gabaryty zewnętrzne :
długość - 2 500 mm
szerokość - 500 mm
wysokość - 1 200 mm


Opis stanu i przeznaczenia:

Ploter drukujący ATHALIA model A-10 umożliwiający wydruk układów rozkroju o max. szer. 1830m i 2200mm. Technologia druku atramentowego oraz zastosowana przemysłowa głowica 128-dyszowa daje możliwość uzyskania stałej jednakowej prędkości wydruku wynoszącej w każdych warunkach 52m2/h. Innowacyjną technologią jest możliwość wydruku bezpośrednio z nośnika danych (np. pendrive) bez udziału komputera sterującego. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej strukturze plotera, który sam w sobie jest niezależnym komputerem z systemem operacyjnym oraz wbudowaną kartą sieciową i przydzielonym adresem IP. Ploter pracował w zestawie do komputerowego przygotowania produkcji, modeli odzieży. Ploter drukujący ATHALIA model A-10 częściowo rozmontowany, dosłano brakującą głowicę, która była wymontowana (brak możliwości potwierdzenia jej sprawności), złożony w magazynie, brak możliwości sprawdzenia podczas pracy i potwierdzenia sprawności i efektywności zadruku plotera, brak specyfikacji zakupu uniemożliwia sprawdzenie kompletności. Widoczne ślady użytkowania, uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia, wymaga zamontowania głowicy, przeglądu, ewentualnych napraw oraz uzupełnień. Opinia o cenie po demontażu, nie jest ekspertyzą techniczną. Ploter został zakupiony jako używany, nie okazano wyceny.


Elementy zest. do produkcji i konstrukcji odzieży
Rok produkcji: -   Numer fabryczny: -

Informacje dodatkowe

Charakterystyka techniczna:

Według przedstawionych dokumentów i oświadczenia zlecającego, oprogramowanie GEMINI CAD powinno być zainstalowane na dwóch zestawach komputerowych będących częścią przedmiotu wyceny. Opinia o cenie warunkowa. Brak dokumentów związanych z przekazaniem praw do oprogramowania i samej licencji. Brak umowy licencyjnej. Bez zgody autora, nie można zbywać oprogramowania, brak nośnika. Opinia wykonana warunkowo jedynie na podstawie przedstawionych dokumentów i strony www producenta.Oprogramowanie wg okazanych dokumentów i strony wytwórcy
- Producent/dystrybutor - Gemini/Proficad
- Moduły - GPE, GNE, MTM, GCP
- Nośniki instalacyjny - Brak
- Instrukcja - Brak
- Data upływu gwarancji - Brak danych

Monitory – 2 szt.
- Producent/dystrybutor - PHILIPS
- Model - Brilliance 234CL (234CL2SB)
- Przekątna - 23”
- Kontrast - 2000000:1
- Rozdzielczość - 1920 x 1080
- Złącza - 1 x D-Sub, 1 x HDMI
- Ilość sztuk - 2
- Numery seryjne - UHBA1137004571, UHBA1137004240

Komputery - 2 szt.
- Producent/dystrybutor - Adax
- Model - Adax Delta
- Seria - W7PC2100LE, ZDAXPCIP0640
- Procesor - Intel Core i3-2100 3.10GHz
- Pamięć RAM - 2 GB
- Dysk twardy - Brak
- Ilość sztuk - 2
- Nr seryjne - 11514030012, 11514030025
- Napędy - DVD

- Pendrive – klucze - 2 szt.


Opis stanu i przeznaczenia:

Elementy zestawów komputerowych składające się z komputera stacjonarnego w obudowie typu tower oraz monitora 23” oraz klawiatury i myszki, były wykorzystywane do obsługi specjalistycznego oprogramowania krawieckiego, do projektowania i krojenia odzieży. Współpracowały z ploterem. Brak możliwości sprawdzenia urządzeń ze względu na brak dysków twardych w komputerach. Według przedstawionych dokumentów oraz oświadczenia zlecającego, oprogramowanie powinno być zainstalowane na dwóch okazanych zestawach komputerowych. Ze względu na brak dysków twardych w komputerach brak możliwości zdefiniowania oprogramowania oraz potwierdzenia jego funkcjonalności. Dostarczono dwa nośniki USB – pendrive, mogące być kluczami do oprogramowania. Brak możliwości potwierdzenia ich działania ze względu na brak możliwości uruchomienia komputerów bez dysków. Wg informacji ze strony www. producenta, finansowany wg dokumentów moduł Pattern Editor (GPE) był oprogramowaniem, w którym pomysły projektanta są przenoszone do skonstruowanych i sprawdzonych projektów szablonów. Wyposażony w funkcje do projektowania jak odwracalne plisy, zaszewki, automatyczne i interaktywne tworzenie dodatków na szew, nacinków oraz automatycznie aktualizowana tabela wymiarów poszczególnych rozmiarów, system pozwala przygotować gotowe do produkcji szablony. Funkcje automatycznego i interaktywnego stopniowania pozwalały na zapisanie sprawdzonych zasad w postaci reguł stopniowania aby można je łatwo zastosować do nowych projektów. Pattern Editor oparty jest na krzywych Bezier, ale również obsługiwał kompleksowo linie łamane czy krzywe B-klejone. Interfejs GPE ma bardzo odmienny charakter w porównaniu do innych aplikacji CAD, ponieważ został zaprojektowany w sposób przyjazny dla użytkownika, zgodnie z ostatnimi standardami softwarowymi.
Moduł Next Export (GNE) był oparty o technicznym stanie nauki i algorytmach, które dostarczają rezultaty rozkładu szablonów w krótkim czasie. Można uruchomić w pełni automatyczny rozkład dla indywidualnego układu lub tryb pracy ciągłej dla listy układów bez konieczności interwencji przez użytkownika. Średnio, czas potrzebny do ułożenia przeciętnego układu o długości 8m wynosi 3-5 minut. Średnie rezultaty osiągane przez automat pod względem prędkości i wydajności tworzenia układów kroju są znacznie wyższe w porównaniu do układania ręcznego.
Nest Export może wykonywać w pełni automatyczne rozkładanie szablonów dla materiałów rozłożonych, złożonych, „w rękawie”, z lub bez kraty, pasów czy faktury, dla różnych szerokości materiału i kurczliwości, zgodnie z wymogami i ograniczeniami poszczególnych szablonów.
Moduł (MTM) umożliwia produkcję odzieży na miarę, służy do definiowania specyficznych modyfikacji w krawiectwie miarowym.
Moduł Cut Plan (GCP), to moduł w którym operator określa ilości wyrobów zamówionych przez klienta dla każdego modelu, rozmiary, materiał oraz kilka podstawowych parametrów dotyczących rozkroju: długość stołu do lagowania, maksymalną ilość warstw w nakładzie oraz szerokość materiału.
Oprogramowanie najprawdopodobniej można pobrać i zainstalować ze strony producenta. Aby to zrobić niezbędny jest login oraz hasło identyfikujące nabywcę oprogramowania posiadającego licencję i uprawnionego do jego korzystania. Brak informacji o danych logowania do portalu producenta. Nie okazano dokumentu umożliwiającego odsprzedaż oprogramowania lub przeniesienie licencji. Charakter licencji nie pozwala na jej dalsze przenoszenie bez wyraźnej zgody autora oprogramowania. Oprogramowania, jako wartości niematerialnej i prawnej nie można odprzedać i z niego korzystać innemu użytkownikowi końcowemu bez licencji. Brak dokumentów licencyjnych, brak nośnika z oprogramowaniem.
Brak dysku twardego z oprogramowaniem, wymontowanego z komputerów. Brak dokładnej informacji o wersji oprogramowania. Ponieważ faktura sprzedaży pochodzi z 2015 roku można założyć iż program został wyprodukowany w tym samym roku. Pierwotny zbywca, autor/dystrybutor oprogramowania, powinien jasno i na piśmie określić, czy godzi się na dalsze przekazywanie praw do oprogramowania – licencji - sublicencji a jeśli tak, to na jakich zasadach oraz czy udostępni finansującemu oprogramowanie i udzieli praw do niego. Oszacowania dokonano warunkowo, jeśli taka zgoda zostanie uzyskana i będzie możliwy dostęp do oprogramowania. W przeciwnym razie nie wolno sprzedawać praw do oprogramowania. Brak informacji o kosztach przeniesienia licencji. Brak informacji dotyczących kosztów wdrożenia oprogramowania. Klient zobowiązany jest do zapewnienia odpowiednich warunków i sprzętu pozwalających na zainstalowanie oprogramowania. Brak danych dotyczących dodatkowych kosztów związanych z czynnościami konserwującymi oprogramowania, wsparcia technicznego oraz prac serwisowo naprawczych, związanych z uzupełnieniem podzespołów komputerów i ich uruchomieniem.