Zakończona

Elementy suszarni drewna AMS typ AKST1/120

Identyfikator aukcji
228634

Aukcje EFL

Magnice 55-040, Europejska 2

0

Zapytaj o produkt

Aktualna cena (bez VAT): 30 700,00 zł
  • Opis przedmiotu

  • Oferty

  • Zdjęcia

Elementy suszarni drewna AMS typ AKST1/120
Producent: AMS elektronik   Numer fabryczny: -
Rok produkcji: -      

Informacje dodatkowe

Charakterystyka techniczna:

Brak dokumentacji technicznej i deklaracji zgodności. Brak tabliczek znamionowych z identyfikacją przedmiotu. Przytoczono identyfikację podaną na fakturze zakupu.
3.1.1. Charakterystyka techniczna
- Producent / dystrybutor - - / AMS elektronik
- Typ - brak, na fakturze podano AKST-1/120
- Numer serii - brak,
- Rok produkcji - brak, na fakturze podano 2016

Komorowa suszarnia do drewna została zakupiona w Firmie AMS elektronik -rozmontowana i w elementach przewieziona na plac składowy EFL. Suszarnia została zakupiona w 2016 roku. Opiniowane są elementy/części komory suszarniczej, tak jak je okazano. W cenie zakupu był montaż komory. Brak dokumentacji, brak tabliczek znamionowych z identyfikacją, brak rysunków montażowych, uniemożliwia sprawdzenie i potwierdzenie kompletności i sposobu ustawienia, dokonano oględzin organoleptycznych zidentyfikowano podstawowe elementy na podstawie okazanej inwentaryzacji i protokołu odbioru:
1] Piec na paliwo stałe z dwoma wentylatorami, moc cieplna ok.600 kW, 330x180x310 cm
2] Zespół 2 wentylatorów fi 500x300 mm, 2 x 5,5 kW, 90x100x230 cm
3] Lej zasypowy ze ślimakiem i dmuchawą 2,2 kW 180x150x210 cm
4] Szafa sterownicza Argen 110
5] Szafa zasilająca A-M-S typ MS-201
oraz obiekt suszarni w elementach:
- wiata suszarnicza dł. ok. 10,6 m w elementach bez możliwości identyfikacji:
- konstrukcja nośna profile ze stopu aluminiowego
- ściany z kasetonów AL. ocieplane wełną mineralną (jak podano w protokole,
część wełny ocieplającej zutylizowano podczas demontażu)
- dach blacha trapezowa Al.
- kasetony i kanały wentylacyjne różnej wielkości


Opis stanu i przeznaczenia:

Komorowa suszarnia nawiewno – wywiewna do drewna prod. AMS Elektronik - wg producenta, była przeznaczona do suszenia wszystkich gatunków tarcicy oraz palet w zakresie wilgotności końcowej do 6%, zapewniając wysoką jakość wsadu oraz duży komfort obsługi. Konstrukcja nośna ścian i stropu suszarni wykonana była trwałych, odpornych na korozję paneli wykonanych z blachy ze stopu aluminium oraz trwałych odpornych na korozję ram wykonanych z kształtowników aluminiowych. Suszarnia zakotwiona była na wylewce betonowej, brama wjazdowa przesuwna. W cenie zakupu był montaż komory. Elementy uszczelnione były względem siebie i skręcone śrubami. Na ścianach bocznych komór montowany był system prowadnic umożliwiających montaż desek zabezpieczających ściany suszarni przed wgnieceniami podczas załadunku. Poszycie zewnętrzne stanowiła aluminiowa blacha trapezowa – izolowana wełną mineralną, która dodatkowo usztywniała konstrukcję. Suszarnia była wyposażona w duże wentylatory o umiarkowanym poborze energii , z systemem regulacji obrotów i piec grzewczy na paliwo stałe. Obecnie suszarnia została rozmontowana i w elementach i częściach przewieziona na niezadaszony plac składowy EFL. Urządzenie niekompletne, w tym stanie, brak możliwości uruchomienia i sprawdzenia podczas pracy i potwierdzenia sprawności( opiniowana jest wartość części), widoczne ślady użytkowania, liczne uszkodzenia mechaniczne, ( poprzecinane okablowanie od szafy sterującej, powyginane konstrukcje ) oraz zabrudzenia. Brak dokładnej specyfikacji zakupu, oznaczeń, uniemożliwia sprawdzenie kompletności (brak części silników, brak elementów łączących poszczególne urządzenia – podajników ślimakowych, złączy rurowych, komina, okablowania, sterowania itd.). Jak podano w protokole, część wełny ocieplającej zutylizowano podczas demontażu. Suszarnia wymaga zmontowania w nowym miejscu, remontu i uzupełnień. Opinia o cenie nie jest ekspertyzą techniczną, nie jest też ofertą handlową. Przed zakupem należy obejrzeć.