Zakończona

Elementy linii do transportu pasz wg wykazu

Identyfikator aukcji
251299

Aukcje EFL

Magnice 55-040, Europejska 2

0

Zapytaj o produkt

Aktualna cena (bez VAT): 25 900,00 zł
  • Opis przedmiotu

  • Oferty

  • Zdjęcia

Elementy linii do transportu pasz wg wykazu
Producent: -   Numer fabryczny: -
Rok produkcji: -      

Informacje dodatkowe

Charakterystyka techniczna:

Brak dokumentacji technicznej i deklaracji zgodności. Przytoczono prawdopodobne zestawienie i identyfikację podaną w załączniku do faktury zakupu i spisaną ze znalezionych na przedmiotach tabliczkach. Urządzenia różnych wytwórców, zestawione przez Zakład Instalacyjny z Solca Kujawskiego, zakupione w 2015 r i taki rok figuruje na większości znalezionych oznaczeń. Brak głównej tabliczki podmiotu, który firmował dostawę, brak na fakturze cen jednostkowych, brak wszystkich oznaczeń. Elementy linii do transportu pasz wg wykazu rozmontowane i przewiezione na plac składowy EFL. Brak rysunków montażowych, uniemożliwia sprawdzenie i potwierdzenie kompletności i sposobu ustawienia, dokonano oględzin organoleptycznych zidentyfikowano podstawowe elementy na podstawie okazanej inwentaryzacji i protokołu odbioru:
1. Przenośniki ślimakowe fi 140 mm w elementach - 9 szt.
2. Przenośniki ślimakowe fi 200 mm w elementach - 3 szt.
3. Przenośnik łańcuchowy 200 x 250 mm; długość 9,5 m ( w 5 elementach po 1,9 m )
4. Zasuwy pneumatyczne: wlot fi 200 mm – wyjście 300x300 mm - 7 szt.
5. Wciągarka elektryczna linowa MAGNUM typ SHZ 1000/2 - 1 szt.
6. Elementy wagi – tensometry ZEMIC LOAD CELL model HBC-C3-2.0t-4B1 - 5 szt.
7. Rozdzielacz obrotowy 3 drogowy fi 200 - 2 szt.
8. Sprężarka śrubowa powietrza z osuszaczem FRIPOL typ APK-G 10/500, -
- Combi DRY ser. CAI830993 -1 szt.
9. Czujnik ciśnieniowy - 5 szt.
10. Szafa sterownicza
oraz inne urządzenia i przedmioty bez możliwości identyfikacji: - rury połączeń technologicznych, resztki okablowania i sterowania. Przedmioty zdekompletowane i zabrudzone.


Opis stanu i przeznaczenia:

Elementy linii do transportu pneumatycznego wg wykazu, mogły mieć zastosowanie w procesie transportu sypkich produktów – wg faktury – pasz. Mogły mieć też ewentualnie zastosowanie to przemieszczania trocin, bio-masy o niskiej wadze itp. (to wygodny i elastyczny sposób przemieszczaniu materiałów sypkich przewodami rurowymi, za pomocą strumienia powietrza, na zadaną odległość. Ruch materiału jest wywołany różnicą ciśnień w urządzeniach transportowych) . Linia przeznaczona była tylko do surowców sypkich . Opiniowane urządzenia różnych wytwórców, zestawione przez Zakład Instalacyjny z Solca Kujawskiego, zakupione w 2015 r. i taki rok figuruje na większości znalezionych oznaczeń. Brak głównej tabliczki podmiotu, który firmował dostawę, brak na fakturze cen jednostkowych. W cenie zakupu były koszty montażu. Brak informacji, czy po zakupie do umowy leasingu i zmontowaniu, prawidłowo pracowały i spełniały swoją funkcję. Elementy linii do transportu pasz wg wykazu z wyposażeniem - okazane do oceny są rozmontowane na drobne podzespoły i części i złożone w magazynie i na niezadaszonym placu na paletach.
W tym stanie, brak możliwości uruchomienia i sprawdzenia podczas pracy i potwierdzenia sprawności i funkcjonalności, widoczne ślady użytkowania, liczne uszkodzenia mechaniczne, ślady korozji oraz zabrudzenia. Brak dokładnej specyfikacji zakupu, oznaczeń, uniemożliwia sprawdzenie kompletności (brak części napędów, elementów łączących poszczególne urządzenia – podajników, złączy rurowych, okablowania, kompletnego sterowania itd.). Linia wymaga zmontowania w nowym miejscu, napraw i uzupełnień. Opinia o cenie nie jest ekspertyzą techniczną, nie jest też ofertą handlową. Przed zakupem należy przedmioty obejrzeć.