ABC Aukcji

ABC Aukcji

02.02.2015

REJESTRACJA
Aktywne korzystanie z Serwisu Aukcyjnego EFL wymaga posiadania konta. Aby się zarejestrować, wypełnij formularz dostępny na stronie głównej Serwisu (link Rejestracja).


Proces rejestracji przebiega następująco:
KROK 1 – wprowadzenie danych użytkownika


Ważne! Dane zawarte w sekcji DANE UŻYTKOWNIKA w przypadku dokonania zakupu na Aukcji zostaną użyte jako dane nabywcy na fakturze VAT dokumentującej sprzedaż.


Sekcja DANE KONTA określa typ konta, to jest formę prawną prowadzonej przez użytkownika działalności gospodarczej. Wybierz właściwy dla siebie typ konta. Dalej wybierz nazwę użytkownika (login) i hasło.


Sekcja DANE DO KONTAKTU określa osobę, z którą będziemy się kontaktować w sprawach związanych z Aukcjami (nie musi to być właściciel konta ani jego prawny reprezentant). Na wskazany adres e-mail przesyłane będą powiadomienia generowane przez system aukcyjny. Zwróć uwagę na poprawność adresu e-mail – będzie on potrzeby do dokończenia rejestracji.


Sekcja DANE UŻYTKOWNIKA określa dane podmiotu oraz jego reprezentanta w rozumieniu ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu W przypadku dokonania zakupu na Aukcji, dane te zostaną użyte jako dane nabywcy na fakturze VAT dokumentującej sprzedaż.


KROK 2 – potwierdzenie tożsamości użytkownika
W zależności od wybranego typu konta należy załączyć obrazy (skany lub zdjęcia) wymaganych dokumentów. Zestaw wymaganych dokumentów zależy od typu konta. Warto przygotować wcześniej odpowiedni zestaw dokumentów – będzie w tym pomocna poniższa tabela. Każdy dokument powinien stanowić osobny plik.

KROK 3 – potwierdzenie rejestracji
Na podany przez Ciebie adres e-mail przesłana zostanie wiadomość z linkiem służącym do weryfikacji poprawności adresu poczty elektronicznej. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w tej wiadomości. Po potwierdzeniu adresu e-mail będziesz mógł się logować na swoje konto, ale nie będziesz mógł brać udziału w Aukcjach (udział w Aukcjach jest możliwy dopiero po aktywacji konta).
Aktywację konta poprzedza weryfikacja przekazanych danych – daj nam czas na jej wykonanie. Jeśli podane przez Ciebie dane będą niekompletne poprosimy o ich uzupełnienie. O aktywacji konta zostaniesz poinformowany osobną wiadomością e-mail.


PROFIL UŻYTKOWNIKA
Dla zalogowanych użytkowników dostępna jest zakładka Mój profil. W tym miejscu masz możliwość podglądu i edycji swoich danych. Pamiętaj, że każda zmiana w sekcji DANE UŻYTKOWNIKA wymaga również aktualizacji skanów dokumentów potwierdzających nowe dane. W swoim profilu znajdziesz również Aukcje, w których brałeś lub bierzesz aktualnie udział. Dodatkowo, możesz zaznaczyć kategorie przedmiotów, których zakupem jesteś zainteresowany. Dzięki temu, po zalogowaniu znajdziesz oferty z interesujących Cię kategorii w zakładce Mogą Cię interesować na stronie głównej Serwisu. W przypadku gdy w systemie pojawią się nowe oferty ze wskazanych kategorii, zostaniesz o tym poinformowany wiadomością e-mail.


LOGOWANIE
Aby zalogować się do Systemu Aukcyjnego EFL kliknij odpowiedni link:


Wpisz nazwę użytkownika oraz hasło wybrane podczas rejestracji. Możesz zaznaczyć opcję zapamiętania hasła.


Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij odpowiedni link, a następnie wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość z instrukcjami pozwalającymi na zresetowanie hasła.


LICYTACJE
Wyróżniamy trzy rodzaje ogłoszeń w Serwisie Aukcyjnym EFL.

1. Licytacja – oferty przyjmowane są do terminu zakończenia licytacji, podanego przy każdej Aukcji. System podpowiada, jaka minimalna kwota jest wymagana, aby wziąć udział w Aukcji, jednak możesz ją usunąć i wpisać maksymalną kwotę, jaką zgadzasz się zapłacić za dany przedmiot. Kwota ta będzie ukryta dla innych uczestników, a jej podanie uruchamia automatyczną licytację - automat zalicytuje tylko tyle, aby przebić o wysokość postąpienia oferty już znajdujące się w systemie oraz te, które dopiero się pojawią.
Jeśli po zakończeniu licytacji okaże się, że najwyższą kwotę zaoferowało dwóch lub więcej uczestników, licytację wygrywa ten, który zalicytował jako pierwszy.
W niektórych Aukcjach może być ustanowiona Cena minimalna. Jeśli na Aukcji widoczny jest napis "Cena minimalna nie została osiągnięta" oznacza to, że złożone w toku Aukcji oferty kupna nie są dla EFL wiążące.


2. Kup Teraz – skorzystaj z tej możliwości jeśli chcesz kupić przedmiot nie czekając na zakończenie licytacji. Opcja ta będzie widoczna do chwili złożenia pierwszej oferty na Aukcji. W Aukcjach z Ceną minimalną opcja Kup Teraz jest aktywna, tylko do momentu osiągnięcia ceny minimalnej.


3. Outlet – ogłoszenie będące zaproszeniem do prowadzenia negocjacji i składania ofert zakupu danego przedmiotu. Zalogowani uczestnicy mogą składać oferty korzystając z linku Zapytaj o produkt / zakładki Twoje pytania.
Jeśli nie posiadasz konta w naszym Serwisie, a chcesz złożyć ofertę skontaktuj się z nami korzystając z informacji umieszczonych w zakładce Kontakt i lokalizacja.


WYSZUKIWANIE I PRZEGLĄDANIE AUKCJI
Aby odnaleźć interesującą Cię Aukcję, skorzystaj z wyszukiwarki podstawowej lub zaawansowanej, dostępnej po wybraniu interesującej Cię kategorii sprzętu.


Parametry wyszukiwania zmieniają się w zależności od wybranej kategorii. Dodatkowe opcje wyszukiwania dostępne są pod przyciskiem Więcej opcji.


Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie konkretnej Aukcji, możesz wysłać wiadomość do jej opiekuna korzystając z linku Zapytaj o produkt / zakładki Twoje pytania. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.


WAŻNE INFORMACJE
Komunikaty istotne dla uczestników Aukcji znajdziesz na stronie głównej Serwisu w sekcji Ważne informacje. Przykładowo, mogą się tam pojawić ostrzeżenia o zmianie godzin otwarcia Centrum Sprzedaży Poleasingowej. Planując wizytę w naszym Centrum sprawdź opublikowane w tej sekcji informacje.

 

Pobierz ABC Aukcji w pliku .pdf